• język migowy
BIP
Grafika BIP
Strona główna/Ogłoszenia/Sprzedaż końcowa węgla dla mieszkańców

Sprzedaż końcowa węgla dla mieszkańców

22 Czerwca 2023

W związku z złożonymi rezygnacjami wznawiamy przyjmowanie wniosków na sprzedaż końcową węgla dla mieszkańców.

Drodzy mieszkańcy gminy Gorzyce, informujemy, iż nadal trwa nabór wniosków na wyprzedaż opału zakupionego od Polskiej Grupy Górniczej Spółka z o.o. dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy, składowanego na składzie w Gorzycach przy ul. A. Mickiewicza 24. Wnioski przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gorzycach ul. Raciborska 27.

Opał zdeponowany na składzie pochodzi z polskiej Kopalni Jankowice.

W chwili obecnej dysponujemy jeszcze węglem - orzech w ilość ok. 8,5 tony.

O zakup opału mogą ubiegać się osoby fizyczne spełniające warunki uprawniające do dodatku węglowego zgodnie z ustawą o dodatku węglowym.

Zakupu opału może dokonać także osoba fizyczna nie będąca mieszkańcem gminy Gorzyce. Osoba taka dostarcza do Ośrodka Pomocy Społecznej zaświadczenie wystawione przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta potwierdzające wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi ta osoba fizyczna, dodatku węglowego o którym mowa w art. 2 ust.1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Kompletne wnioski są rozpatrywane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach wg kolejności wpływy aż do wyczerpania ilości węgla przeznaczonego do sprzedaży końcowej, nie dłużej niż do 30 czerwca 2023 r.

Do sprzedaży końcowej nie stosuje się ograniczeń ilościowych paliwa stałego dostępnej dla gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego. Wnioskować można o dowolną ilość opału. Wzór wniosku dostępny jest do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Gorzyce oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej i Urzędzie Gminy w Gorzycach.

https://bip.gorzyce.pl/ogloszenia/index/Sprzedaz-koncowa-paliwa-stalego/idn:2216

Drukuj
Liczba odwiedzin
6369
do góry